Pismo religijno-społeczne poświęcone polskiemu
      ewangelicyzmowi i ekumenii

Jednota 4/2014Ukazał się czwarty w 2014 r. numer JEDNOTY. Czytelnicy znajdą w nim m.in. artykuły o Pierwotnej Jednocie Braterskiej, teologii w obliczu I wojny światowej, refleksje wokół śmierci i życia wiecznego, a także rozmowę na temat dokumentu Światowej Federacji Luterańskiej dotyczącego społecznej sprawiedliwości płci.

W trwającym od lipca Roku Husa w JEDNOCIE nie mogło zabraknąć tematyki związanej z tym czeskim reformatorem Kościoła. W numerze można przeczytać o historii Pierwotnej Jednoty Braterskiej, a także o praskich obchodach 600-lecia spożywania Wieczerzy Pańskiej pod dwiema postaciami.

Sto lat po wybuchu I wojny światowej przypominamy klimat ówczesnych dyskusji teologicznych. Kilka artykułów dotyczy śmierci i tego co po niej – temat został ujęty z różnych perspektyw.

Przedstawicielka Światowej Federacji Luterańskiej w rozmowie z JEDNOTĄ opowiada o dokumencie Federacji „Płeć i sprawiedliwość – zasady postępowania” (ang. „Gender Justice Policy”) i tłumaczy, dlaczego ten temat jest tak ważny dla luteran.

Najnowszy numer JEDNOTY jak zwykle jest dostępny w wersji papierowej oraz pdf. Wszystkie artykuły można także przeczytać w serwisie internetowym jednota.pl.

Zobacz: spis treści JEDNOTY nr 4/2014

 

Kup JEDNOTĘ nr 4/2014:


Informacje o prenumeracie