Drukuj

NR 2/2018, s. 7

Noc Muzeow 2018 w kosciele ewangelicko-reformowanym w Warszawie (fot. PER Warszawa)
Noc Muzeów 2018 w kościele ewangelicko-reformowanym w Warszawie. „Café Semadeni” (fot. PER Warszawa)

 

Jak co roku Noc Muzeów odbyła się również w kościele ewangelicko-reformowanym w Warszawie. Tym razem wydarzenie miało miejsce 19 maja.

W programie imprezy znalazł się: recital wokalny Michała Straszewskiego z towarzyszeniem na gitarze Wiesława Koczywąsa, koncert chóru „Modo Maiorum” pod dyrekcją Michała Straszewskiego z repertuarem niepodległościowym, koncert zespołu „Ars Chori” pod dyrekcją Zbigniewa Tupczyńskiego, wraz z którym można było wspólnie zaśpiewać pieśni: „Jeszcze jeden mazur dzisiaj”, „Wojenko, wojenko” i „O mój rozmarynie, rozwijaj się”.

W przerwach między koncertami wyświetlane były filmy o Kościele Ewangelicko-Reformowanym w RP i o Biblii brzeskiej, można było też zobaczyć prezentację wideo o Parafii Ewangelicko-Reformowanej w Warszawie.

Była również okazja, by porozmawiać z ks. Romanem Lipińskim oraz ze świeckimi wolontariuszami, obejrzeć wystawę „Ewangelicy reformowani po odzyskaniu niepodległości” i porozmawiać na ten temat, wystawę „500 lat reformacji”, zwiedzić muzeum przykościelne, porozmawiać o Biblii brzeskiej i zobaczyć jej reprint, zapoznać się z postacią Eugeniusza Bodo, kupić literaturę religijną, a także napić się kawy lub herbaty i zjeść domowe ciasto w specjalnie na tę noc ożywionej „Café Semadeni”.

Recital organowy Michała Markuszewskiego i modlitwa poprowadzona przez ks. Romana Lipińskiego zakończyły tegoroczną edycję Nocy Muzeów, podczas której kościół odwiedziło ok. 400 osób.

 

Zdjęcia z Nocy Muzeów w kościele ewangelicko-reformowanym w Warszawie
(fot. Ewa Jóźwiak, PER Warszawa)