Pismo religijno-społeczne poświęcone polskiemu
      ewangelicyzmowi i ekumenii

NR 2/2021, s. 30

Zamek blyskawiczny symbolizujacy droge, ktora podazaja ludzie w malzenstwach mieszanych wyznaniowo (fot. www.facebook.com/EkumeniczneRekolekcje)
Zamek błyskawiczny, symbolizujący drogę, którą podążają ludzie w małżeństwach mieszanych wyznaniowo (fot. www.facebook.com/EkumeniczneRekolekcje)

 

Od 8 do 9 maja w Łodzi odbyły się rekolekcje dla małżeństw i rodzin mieszanych wyznaniowo. Inicjatorem tego wydarzenia był Andrzej Weigle, zaś organizatorami Kościół Ewangelicko-Augsburski w RP oraz Archidiecezja Łódzka Kościoła Rzymskokatolickiego. Nabożeństwa i wykłady (konferencje) odbywały się w rzymskokatolickiej katedrze św. Stanisława Kostki i luterańskim kościele św. Mateusza oraz były transmitowane w internecie. Na żywo wzięło w nich udział kilkanaście par, wśród których byli katolicy, luteranie, reformowani i prawosławni. Kazania i wykłady wygłosili abp Grzegorz Ryś, bp Jerzy Samiec, ks. Peter Seyfried i ks. Michał Makula. Uczestnicy wzięli też udział w wycieczce po ekumenicznej Łodzi oraz pikniku.

Przed rekolekcjami przeprowadzono ankietę oraz nagrano kilka wypowiedzi na temat doświadczeń osób żyjących w rodzinach mieszanych wyznaniowo.

 

Więcej na ten temat: www.facebook.com/EkumeniczneRekolekcje