Pismo religijno-społeczne poświęcone polskiemu
      ewangelicyzmowi i ekumenii

NR 4/2021, s. 40

Rekolekcje dla mlodziezy reformowanej i luteranskiej w Wisle-Jaworniku. Wycieczka na Soszow (fot. Archiwum Mateusza Jelinka)
Uczestnicy rekolekcji na wycieczce na Soszów (fot. Archiwum Mateusza Jelinka)

 

Od 11 do 13 listopada w Wiśle odbyły się rekolekcje dla młodzieży z Diecezji Warszawskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP i z Kościoła Ewangelicko-Reformowanego w RP. Ekumeniczny autokar wyjechał z Warszawy i zabierał po drodze ewangelicką młodzież. 33 młodych ludzi z Warszawy (z trzech parafii), Łodzi, Pabianic, Zelowa, Łasku, Bełchatowa i Kleszczowa spędziło razem trzy dni w Domu Gościnnym parafii luterańskiej w Wiśle-Jaworniku.

Już pierwszego dnia po przyjeździe młodzież udała się pieszo na pobliską górę Soszów. Spacer pozwolił zobaczyć okolice i podziwiać górskie widoki. Po powrocie i krótkiej integracji odbyło się studium biblijne, podczas którego zebrani poznali historię mściwego i impulsywnego Samsona. Wieczór upłynął przy rozmowach, wspólnych grach i przekąskach.

Następnego dnia rano młodzi odgrywali sceny z życia biblijnego Józefa i jego braci oraz zapoznali się z burzliwą historią ich relacji rodzinnych. Kolejnym punktem programu była wycieczka do Cieszyna, gdzie zwiedzali z przewodniczką miasto oraz Kościół Jezusowy. Po miejskim spacerze oraz czasie wolnym na kawę i ciastko powrócili do Wisły. Następnie w ramach wieczornej społeczności uczestniczyli we wspólnym uwielbieniu. W czasie wieczoru pieśni i modlitwy mieli okazję poznać postać biblijnego Dawida, któremu przyszło mierzyć się z wielkim Goliatem. Dzień zakończył się wspólnym czasem na sport, gry planszowe i integrację.

Ostatniego dnia poranek rozpoczął się od spotkania biblijnego, podczas którego młodzież poznała nowotestamentowe małżeństwo Akwili i Pryscylli, a także wartość partnerstwa i wzajemnego wsparcia. Następnie wszyscy udali się do parku linowego i wspinali się na ściance wspinaczkowej. Chłodny dzień umiliło ognisko z kiełbaskami i wiślańską herbatą „z zielin”. Pod wieczór wszyscy powrócili bezpiecznie do swoich domów.