Pismo religijno-społeczne poświęcone polskiemu
      ewangelicyzmowi i ekumenii

NR 2/2013, s. 2

Drodzy Czytelnicy!

Współczesny rynek wydawniczy od kilkunastu lat przechodzi rewolucję związaną z rozpowszechnieniem się internetu. Spada sprzedaż książek i czasopism, ponieważ czytelnicy coraz częściej wolą korzystać z informacji znalezionych w sieci niż z tradycyjnych wydawnictw. Nie ma sensu pomstować z tego powodu. Wprawdzie rozwój technologii w dużej mierze spłyca przekazywane treści, ale z drugiej strony dostęp do wiedzy jeszcze nigdy nie był tak powszechny jak dzisiaj. Zamiast więc narzekać na brak rzetelnych informacji w internecie, lepiej starać się, by takie się tam znalazły.

W redakcji „Jednoty” właśnie tak podchodzimy do zachodzących zmian. Już od lat prowadzimy stronę internetową naszego czasopisma. Dotychczas była ona elektroniczną wersją papierowego wydania „Jednoty”. Od wiosny zreorganizowaliśmy nasz serwis internetowy jednota.pl. Dalej można w nim znaleźć materiały z papierowych wydań gazety, ale będziemy w nim publikować także bieżące informacje związane z ewangelicyzmem i ekumenią w kraju i za granicą. Mamy nadzieję, że nowa jednota.pl spodoba się Państwu.

Dostęp do serwisu informacyjnego jednota.pl, czyli do tzw. newsów jest darmowy. Ponieważ „Jednota” boryka się z trudnościami finansowymi, wzorem innych czasopism artykuły z wydania papierowego udostępniamy w internecie odpłatnie. Dzięki uzyskanym w ten sposób środkom możemy rozwijać nasze czasopismo.