Pismo religijno-społeczne poświęcone polskiemu
      ewangelicyzmowi i ekumenii

NR 1/2020, s. 38

Biblia (fot. congerdesign/pixabay)
(fot. congerdesign/pixabay)

 

Archidiecezja Łódzka Kościoła rzymskokatolickiego wraz z Łódzkim Oddziałem Polskiej Rady Ekumenicznej zainicjowały Ekumeniczną Szkołę Biblijną. Celem tej inicjatywy jest przede wszystkim pogłębienie życia chrześcijańskiego w świetle żywego Słowa Bożego, a także wprowadzenie w historię biblijną oraz egzegezę tekstu biblijnego. Zajęcia rozpoczęły się jesienią 2019 r. Wśród słuchaczy znaleźli się ewangelicy reformowani. Poniżej publikujemy refleksję jednego z uczestników tego projektu.

Na początku były wątpliwości i pojawiały się pytania: Szkoła ekumeniczna? W katolickim seminarium duchownym? W Łodzi? To trochę daleko. Poza tym to następna zajęta sobota i tak już mocno wypełnionego miesiąca. Czy dowiem się tam czegoś nowego? Co jeszcze powinienem wiedzieć, żeby lepiej poznać Boga, być lepszym chrześcijaninem? Przecież wszystko, co potrzebne, już mam w Piśmie Świętym, słucham kazań, a jak czegoś nie rozumiem, mogę zapytać duchownego, zajrzeć do „mądrej książki”.

Ale zajrzałem na stronę internetową i tu niespodzianka oraz mocny pozytywny impuls: wykładowcy. Niektórych z nich znam lub słyszałem o nich. Pomyślałem, że to nie może być nudne i się nie pomyliłem. Półtorej godziny, czasami dłużej, słuchania wykładu bez przerwy, mija niczym chwila.

Drugi, nie mniej mocny impuls, który miał wpływ na podjęcie przeze mnie decyzji o zostaniu słuchaczem Ekumenicznej Szkoły Biblijnej to...

 

Pełny tekst artykułu (po zalogowaniu w serwisie)

Jak uzyskać pełny dostęp do zasobów serwisu jednota.pl

* * * * *

Mirosław Prajzendanc – kaznodzieja świecki, prezes Kolegium Kościelnego Parafii Ewangelicko-Reformowanej w Zelowie