Pismo religijno-społeczne poświęcone polskiemu
      ewangelicyzmowi i ekumenii

NR 3/2013, s. 7-8

Wprowadzenie ks. Tomasza Pieczki w urzad administratora parafii w Zelowie (fot. PE-R Zelow)Ks. Tomasz Pieczko został nowym administratorem parafii ewangelicko-reformowanej w Zelowie. Zastąpił na tym stanowisku ks. Romana Lipińskiego, który przechodzi na emeryturę i przenosi się do Warszawy.

W służbę administratora zelowskiej parafii wprowadził ks. Tomasza Pieczko biskup Kościoła Ewangelicko-Reformowanego w RP ks. Marek Izdebski. Miało to miejsce 8 września w zelowskim kościele reformowanym. Jednocześnie podziękowano ks. Romanowi Lipińskiemu za trzy lata pracy w zelowskim zborze.

W uroczystości oprócz parafian wzięli udział także duchowni innych Kościołów z Polski i zagranicy. Obecni byli ks. Václav Hurt z Ewangelickiego Kościoła Czeskobraterskiego, pastor Bogusław Helbin ze zboru zielonoświątkowego w Skarżysku-Kamiennej oraz proboszcz parafii rzymskokatolickiej w Zelowie ks. Marian Fałek. Na uroczystość przybyła także wojewoda łódzka Jolanta Chełmińska oraz goście z Holandii.

Ks. Tomasz Pieczko dotychczas był pastorem w Kościele Reformowanym we Francji oraz w Zjednoczonym Kościele Protestanckim Belgii. We Francji zaangażowany był w dialog międzyreligijny, działalność stowarzyszeń ułatwiających integrację społeczną imigrantów oraz w tworzenie projektów przeciwdziałania przemocy wobec kobiet. W Belgii działał w skautyzmie protestanckim. Jako doktorant Université Libre de Bruxelles zajmował się analizą historii interakcji teologicznych, ekonomicznych i politycznych Europy i Ameryki Łacińskiej w drugiej połowie XX w. Czynnie brał udział w ostatnich dwóch Tygodniach Ewangelizacyjnych w Zelowie – w zeszłym roku prowadził seminaria, w tym roku był głównym mówcą wieczorów. Prowadzi blog o tematyce teologicznej blogpastoratomaszpieczko.blogspot.com.

 

Fotorelacja z uroczystości

Na zdjęciu wprowadzenie w służbę administratora ks. Tomasza Pieczko (fot. Archiwum PE-R Zelów)