Pismo religijno-społeczne poświęcone polskiemu
      ewangelicyzmowi i ekumenii

NR 3/2016, s. 11

Przedstawiciele Kosciolow Polskiej Rady Ekumenicznej wizyty papieza Franciszka w Brzezince, Swiatowe Dni Mlodziezy 2016 (fot. PRE)
Przedstawiciele Kościołów zrzeszonych w Polskiej Radzie Ekumenicznej podczas wizyty papieża Franciszka w Brzezince (fot. PRE)

 

Z okazji Światowych Dni Młodzieży w Polsce papież Franciszek odwiedził m.in. Kraków, Częstochowę i Oświęcim. W niektórych uroczystościach wziął udział ks. bp Marek Izdebski wraz z innymi przedstawicielami Kościołów zrzeszonych w Polskiej Radzie Ekumenicznej.

Światowe Dni Młodzieży odbywały się od 26 do 31 lipca 2016 r. w Krakowie. W związku z tym wydarzeniem od 27 do 31 lipca w Polsce przebywał papież Franciszek. Zwierzchnik Kościoła Rzymskokatolickiego wziął udział m.in. w spotkaniach w Krakowie, mszy z okazji 1050. rocznicy chrztu Polski w Częstochowie, spotkaniach i mszach z młodzieżą na krakowskich Błoniach i w Brzegach, a także odwiedził były nazistowski obóz koncentracyjny Auschwitz-Birkenau.

Odstąpiono od zwyczaju utartego podczas poprzednich wizyt papieskich i nie odbyło się żadne indywidualne spotkanie Franciszka z przedstawicielami Kościołów zrzeszonych w Polskiej Radzie Ekumenicznej. Jednak podczas uroczystości w Krakowie, Częstochowie i Oświęcimiu obecni byli reprezentanci wszystkich Kościołów członkowskich PRE, w tym członkowie prezydium Rady.